“Zonder computer of telefoon sta je stil in een digitale wereld”

In Groningen helpt stichting De Computerbank mensen die geen computer, tablet of smartphone kunnen betalen. Sinds de oprichting in 2017 heeft de stichting al zo’n 3000 apparaten weggegeven aan mensen die anders buitengesloten zouden worden.

Tegenwoordig moet je bijna alles online doen: bankzaken, contact met de Belastingdienst of het aanvragen van een verzekering. Voor mensen die geen geld hebben voor deze toestellen is dat een groot probleem. “Veel van onze klanten hebben alleen een telefoon om alles digitaal te regelen. Dat is niet handig,” vertelt Hans Huiting, oprichter van de Computerbank.

De aanvragen komen binnen via instanties, hulporganisaties en scholen. Hans legt uit: “Iedereen die het nodig heeft, krijgt van ons een apparaat in bruikleen. Dit gaat via contact met een instantie.” De Computerbank werkt met zo’n 25 vrijwilligers en krijgt toestellen gedoneerd vanuit verschillende organisaties. “Ik heb regelmatig contact met bedrijven. Als zij telefoons, tablets of computers over hebben, mogen wij die ophalen. Soms krijgen we verrassende donaties, zoals Windows-tablets die zijn omgebouwd tot eenvoudige computers voor senioren. Zo kunnen ook zij met wat hulp digitaal bijblijven.”

Naast het uitdelen van apparaten, helpt de Computerbank mensen om digitaal vaardiger te worden. Ze geven lessen en bieden ondersteuning, zodat mensen de apparaten ook echt kunnen gebruiken. Ook kunnen mensen bij hen terecht voor reparaties als een apparaat niet meer goed werkt.

Tegenwoordig is een telefoon of computer nodig voor heel veel zaken, ook als je in armoede leeft. Daarom zijn stichtingen zoals de Computerbank Groningen ontzettend belangrijk! Wil jij hulporganisaties zoals de Computerbank Groningen steunen, help dan nu mee!