Wasbare donatie

Wasbare donatie

Wasbare donatie

Het Armoedefonds ontving onlangs twee grote dozen met ruim 500 wasbare verbanden, drie verschillende maten en allerlei vrolijke motieven. De begeleidende brief maakte veel duidelijk, er was een bijzonder actie gehouden.

Kaatje Katoen is een webshop met duurzame verzorgingsproducten zoals maandverband maar o.a. ook luiers en incontinentiemateriaal. Al sinds 1992 geloven zij dat dit de manier is om de planeet zo schoon mogelijk door te geven aan volgende generaties.

Anno 2023 is duurzaamheid gelukkig meer de norm. Stichting Armoedefonds voorziet inmiddels bijna 1.500 MUP’s van gratis menstruatieproducten door heel Nederland. Deze uitgiftepunten hebben ook steeds vaker duurzame producten beschikbaar, zoals cups, menstruatie-ondergoed en wasbaar verband. Daarmee slaan we 2 vliegen in 1 klap, het is goedkoper in gebruik en beter voor ons milieu.

Het Armoedefonds is heel blij met deze gulle donatie, want tussen 6 en 26 december doneerde Kaatje Katoen één product voor elk verkocht maandverband. Dus zijn er gelijk twee vrouwen die duurzaam menstrueren. Echt een goed idee, bedankt!

Wil jij met jouw organisatie ook een duurzame actie starten? Neem contact op via wendy@armoedefonds.nl en we kijken samen wat er mogelijk is.

Volg Armoedefonds op social media

Armoedefonds steunt Voedselbank Amsterdam

Armoedefonds steunt Voedselbank Amsterdam

Armoedefonds steunt Voedselbank Amsterdam

Het zonnetje schijnt uitbundig boven de goederen-ingang van de Voedselbank Amsterdam, het is maandagmiddag en wordt hard gewerkt hier.

Vrachtwagens vanuit andere Voedselbanken komen hier spullen ophalen. Binnen rijden heftrucks rond en worden kratten gevuld, allemaal op basis van vrijwilligers

Stichting Armoedefonds ondersteunt maandelijks 132 Voedselbanken in Nederland met hygiëneproducten (vooral menstruatieproducten) en daarnaast kunnen Voedselbanken projecten indienen voor financiering. Voedselbank Amsterdam & Regionaal Distributiecentrum, een grote locatie die tevens 18 andere locaties in de regio voorziet van voedsel, vroeg ook op deze manier steun aan.

Het Armoedefonds heeft  € 5.000,- toegekend aan Voedselbank Amsterdam om voedsel in te kopen. Hiermee krijgen gezinnen toch verse en gevarieerde producten in hun pakketten om gezonde maaltijden te kunnen maken. Door de hoge energieprijzen, zijn er minder verse groeten/fruit geproduceerd in de Nederlandse kassen maar ook de import uit andere landen is een stuk duurder geworden.

Samen met (lokale) hulporganisaties kan Stichting Armoedefonds mensen in armoede echt helpen.

Volg Armoedefonds op social media

WRTS ondersteunt scholieren!

WRTS ondersteunt scholieren!

WRTS ondersteunt scholieren!

Elke jaar delen we Schoolspullenpassen uit in Nederland als hulp in de aanschafkosten voor ouders die het financieel lastig hebben. Dit jaar proberen we weer ruim 19.000 kinderen te helpen.

Om de kansen van deze leerlingen te vergroten, heeft WRTS een mooie donatie gedaan van 100 Premium Jaarpakketten.  Hiermee kunnen scholieren extra ondersteuning krijgen door overhoringen, woordenlijsten, extra oefenmateriaal, veel uitlegvideo’s en dergelijke.

Een mooie aanvulling voor kinderen in de onderbouw die door de lokale hulporganisaties hierin begeleid worden in diverse plekken in Nederland.

Volg Armoedefonds op social media